top of page
Maitland Mustangs Junior Representative Girls Team 7.jpg

2024 Junior Rep Trials

Maitland Mustangs Junior Representative Boys Team 13.jpg

Maitland Basketball Association is excited to announce our Junior Representative Trials for season 2024 and invite our members to attend for the chance to represent our great club with pride in the Basketball NSW junior competitions.

2024 Season Age Groups

 

U12 girls & boys (year of birth: 2015, 2014, 2013)

U14 girls & boys (year of birth 2012, 2011)

U16 girls & boys ( year of birth 2010,2009)

U18 girls & boys (year of birth 2008, 2007)

Any player coming from a different association will need to complete the BNSW intent to trial form prior to the trials and email it to development@maitlandbasketball.com.au before Trial #1.

2024 Maitland Mustangs Junior Representative Trial 2 Invites:

U12 MEN

Maxwell Anderson

Brooklyn Botham

Archie Bott

August Boyle

Sebastian Branda

Charles Cooper

Billy Dean

Wyatt Drake-Brockman

Judd Dunning

Connor Fitzgerald

David Flores

Oliver Foot

Harvey Gentle

Kalan Gounden

Brodie Grant

Jakob Harshman

Oscar Illingworth

Hunter Lyall

Hugh MacClure

Liam Mansini

Hugo Marshall

Harrison McKenzie

Henry O’Neill

Fletcher Oldham

Riley Prescott

Leo Pritchard

Nate Prior

Toby Reynolds

Campbell Smith

Darby Ward

Jayden Wiggins

August Worger

Cameron Worrell

U16 MEN

Jack Barry

Austin Boyle

Harper Boyle

Eamon Browne

Rik Clarke

Hayden Cooke

Lachlan Creer

Caleb Davey

Jack Davis

William Dobbins

Noah Dominish

Noah Edwards

Odin Fa’asolo

Lewis Farrell

Luca Farrer

Koby Gawthorn

Billy Goodwin

Jerome Isaac

Sasha Jaunalksnis

Damien Johnstone

Eamon Jones

Nicholas Kelly

Liam Lucas

Connor McKay

Maxx McMahon

Joseph Mikhail

Jacob Mungoven

Morgan Murray

Emerson Parker

Max Proctor

Hayden Real

Percy Rowe

Jimmy Rowland

Campbell Ryan

Clancy Smith

Sebastian Smith

Levi Spinks

Noah Spinks

Mason Stedman

Tom Stephenson

Jack Sweeney

Hugh Teasel

Stuart Thorn

Lars Threlfo

Aiden Timney

Eli Warner

Jackson Watters

Henry White

Bailey Whyte-Southcombe

U12 WOMEN

Remy Arthur

Lexi Bryant

Mia Bryant

Maggie Hodges

Audrey Jauanlksnis

Annie Lea

Isabella Legaspi

Olive Lindsell

Domina Otto

Emma Purdie

Charli Smith

Arlee Sorensen

Lilly Tukana

Zara Van Heythuysen

Eleanor Vizer

Lola Vizer

U16 WOMEN

Mila Baker

Chloe Barnes

Amalia Benson

Eilish Brooker

Amba Campbell

Phoebe Corben

Hayley De Friskbom

Sibella Dean

Anaya Dewey

Sienna Dilley

Zoe Fowler

Ella Fox

Sienna Gordon

Graciela Graham

Lilly Heinzel

Hannah Hill

Jessica Keefe

Addyson Kirby

Mila Leal-Henville

Eva – Lilly Meldrum

Amelia Mills

Isabella Newman

Scarlett Newton

Daniella Otto

Samantha Passmore

Addison Priestley

Charlotte Upson

Georgie White

U14 MEN

Cohen Atkins

Darcy Bendeich

Lachlyn Blakemore

Ja’kiyah Burgess

Louis Carl

Archer Connor

Xavier Crawford

Ryan Culver

Tate Dunning

Max Ferris

Mitchell Ferris

Isileli Finefeuiaki

Lachlan Furner

Flynne Gordon

Taireeq Jackonia

Logan Jones

Charlie Jones

Noah Leedham

Lennox Lindsell

Isaac MacClure

Jett Martin

Sean Meehan

John Messara

Noi Noi

Knox Pasma

Ethan Peters

Eli Pritchard

Eli Reynolds

Keenan Riley

Eligh Sligar

Kobe Smith

Ashton Taylor

Mason Thornton

Xavier Threadgate

Tomas Wawszkowicz

Tynan Wheeler

Hamish Williams

Logan Zeitsch

U18 MEN

Tyrone Ah Wong

Roman Austin

Sam Blain

Oliver Bolton

Sulivan Brooker

Miles Carl

Walter Chapman

Arty Chenery

Blake Collins

Reagan Connor

Noah Deacon

Peni Finefeuiaka

Tai Flores

James Foster

Henry Gallacher

Jarvis Henson

Charlie Hill

Archie Horner

Rhys Kelly

Francesco Laduku Ilombo

Cody Lewis

Mason Liva

Xavier Martin

Levi Moosman

Nicholas Purcell

Phillip Reid

Joseph Reyes

Kyden Riddle

Cade Sims

Keenan Smith

Riley Smith

Izac Sostarko

Tashinga Tambenemoto

Jayden Tawake

Jonty Taylor

Connor Taylor

Logan Wallace

Henry Wawszkowics

Harrison Wellham

Bailey Wilton

Jack Wright

U14 WOMEN

Lexani Blain

Eden Boughton

Frankie Boyle

Keeley Darr

Sophie Gore

Tayah Gosden

Kenzi Halford

Eve Haselhuhn

Saige Johnston

Shiah Knipe

Pollyanna Landrigan

Nevaya Liva

Ivy Raine Meldrum

Scarlett Phillip

Sienna Proctor

Liliana Rainima

Sophia Tansu

Heather Thorn

Cecelia Tukana

Scarlett Twight

Lilah Upson

Isla Wawszkowicz

U18 WOMEN

Amelia Andrew

Chandell Carroll

Matilda Death

Scarlett Fox

Abbey McGregor

Pheobe McGregor

Hazel-Lily Rewai

Jordan Willis

TRIAL #2

Invited athletes only

SUNDAY 5TH NOVEMBER 2023

 

14M & 14W: 8am - 10am

16M & 16W & 12W: 10am - 12pm

18M & 12M: 12pm - 2pm

No #2 Trial for 18W

Foundation Camp

11th & 12th November

Times TBC

bottom of page